Niejednokrotnie podczas surfowania po Internecie każdy z nas natknął się na reklamę używanego agd. Czy atrakcyjna cena powinna skusić nas do tego, by z owej oferty skorzystać? Czy używane retro lodówki są tak samo sprawne jak te nowe? Czy będą działały przez długi czas bezawaryjnie? I w końcu, czy zakup używanej retro lodówki to faktycznie dobry pomysł?

Zalety zakupu używanych retro lodówek

Do najważniejszych zalet zakupu urządzeń agd powystawowych i używanych zaliczyć można:

  • atrakcyjną cenę;
  • możliwość nabycia produktów sygnowanych logiem najbardziej znanych marek i cenionych producentów;
  • możliwość kupienia wielofunkcyjnych urządzeń, na których odpowiedniki nowe nie byłoby nas stać;
  • bezpieczeństwo zakupu, wszak te urządzenia są zawsze sprawdzane przed wystawieniem do zakupu.

Dodatkowo część outletów, na przykład maxi-media.pl i oferuje dowóz wybranych urządzeń na terenie całej Polski i nie tylko, a także fachowe poradnictwo w sprawie zakupu. Wówczas z całą pewnością nie kupimy kota w worku!

Czy używane retro lodówki mają jakieś mankamenty?

Oczywiście, może zdarzyć się tak, że retro lodówki używane będą miały pewne skazy i mankamenty. Najczęściej są nimi drobne rysy, zadrapania na powierzchni urządzeń czy na przykład brak oryginalnego opakowania. Kwestie te nie mają jednak żadnego wpływu na użytkowanie poszczególnych sprzętów. Ponadto takie mankamenty zawsze są zawarte w opisie danego urządzenia, tak aby kupujący dokładnie wiedział czego może się spodziewać.

A zatem, czy zakup retro lodówek używanych to dobry pomysł?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Tak! Jednak warto zawsze nabywać retro lodówki używane i inne urządzenia agd powystawowe w sprawdzonych miejscach. Takich, gdzie sprzęty są faktycznie weryfikowane pod kątem technicznym. Warto także zerknąć na opinie o danym sklepie czy outlecie.