Rozważasz zakup mieszkania? Bez względu na to, czy będzie to mieszkanie dla Ciebie czy też zakupione z myślą o wynajmie, warto dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Nie ulega wątpliwości, że obecnie inwestorzy dokładają wszelkich starań, aby móc z powodzeniem prześcigać się między sobą w wyjątkowości ofert. Imponujące metraże, przestronne balkony, strzeżone parkingi czy siłownie w bloku, to dopiero początek udogodnień. Jak wybrać mieszkanie, które z czasem zyska na wartości? W tym przypadku kluczowe są dwa czynniki. 

Mieszkania na obrzeżach

Przy zakupie nieruchomości jednym z najważniejszych jest wybór okolicy! Nawet najpiękniejsze inwestycje nie będą cieszyły się popularnością, jeżeli położone będą w tzw. szczerym polu. W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę poza miasto. Jest to zupełnie zrozumiałe. Mieszkania na obrzeżach są zdecydowanie tańsze. Niejednokrotnie zdarza sie, że cena kawalerki w ścisłym centrum i mieszkania 3-pokojowego z balkonem na peryferiach są dokładnie takie same. W tym przypadku niezwykle ważny jest jednak dobry dojazd do centrum.

Doskonałym przykładem spełniającym te kryteria jest Bliskie Piaseczno, czyli nowoczesne mieszkanie położone zaledwie 30 minut autem od centrum Warszawy. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że nieruchomość, która znajduje się dobrej lokalizacji, nigdy nie będzie tanieć. Dom na obrzeżach to doskonałe miejsce dla osób, których zmęczył wielkomiejski zgiełk i pęd życia. Perfekcyjnie poczują się również osoby, które pragną spokoju i prywatności. Na peryferiach doskonale poczują się również Ci, którzy na co dzień pracują w dużym mieście i chcą, by mieszkanie stało się ich azylem. 

Mieszkanie bez wątpienia zyska również na wartości, gdy w okolicy znajdować się będą najważniejsze punkty usługowe, takie jak centra handlowe czy apteka, a także najważniejsze placówki publiczne np.szkoły, przedszkola czy żłobki. Niezwykle istotny jest również rozwinięty węzeł komunikacyjny i mnogość środków transportu. Możliwość wyboru wydaje się bardzo atrakcyjna dla potencjalnych inwestorów. Więcej o zaletach i wadach mieszkania na obrzeżach pisaliśmy tutaj