Oczyszczacze powietrza od jakiegoś czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Urządzenia te pojawiają się zarówno w domach, jak i biurach czy dużych korporacjach. Jest to zupełnie zrozumiałe. Powietrze w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Czym kierować się podczas zakupu oczyszczacza powietrza? 

Podczas wyboru najwłaściwszego oczyszcza powietrza ogromne znaczenie wielkość pomieszczenia, w którym docelowo zostanie postawiony. Na rynku znaleźć można bowiem niewielkie urządzenia, ważące zaledwie 400-50 gram, które doskonale sprawdzą się do samochodu, czy małego pokoju w biurze, jak i te które sprawdzą się w pomieszczeniach nawet 800- 900 metrów kwadratowych. warto podkreślić, że osoby dbające o zdrowie moga zdecydować się na zakup mieszkania poza miastem. Wówczas nieustanny kontakt z naturą może mieć dodatkowy zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jedną z takich lokalizacji może być Groen, czyli wyjątkowe osiedle domów w Konstancinie-Jeziornie. 

Kolejnym ważnym aspektem, który niewątpliwie wymaga dokładnego przemyślenia, jest ilość pomieszczeń w mieszkaniu. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku gdy każdy pokój wyposażony będzie w oddzielne urządzenie, a inaczej gdy urządzenie będzie wspólne dla wszystkich pomieszczeń. Wówczas jedyną możliwością wydaje się zakup mobilnego urządzenia. 

Nie ulega wątpliwości, że najważniejszym elementem oczyszczacza powietrza jest oczywiście filtr. Dobry oczyszczacz to taki, który charakteryzuje się wieloetapowym procesem oczyszczania. Doskonale, gdyby wyposażony był również w kilka filtrów. Nie sposób nie wspomnieć również o głośności, która w znacznym stopniu wpływać będzie na komfort pracy lub wykonywanie codziennych czynności. Praca oczyszczacza na poziomie około 20 dB porównywalna jest do mówienia szeptem.