W rozważaniach dotyczących zakupu mieszkania niejednokrotnie jedną z kluczowych kwestii jest wybór najodpowiedniejszej lokalizacji. Jaką lokalizację można uznać za dobrą? Czym kierować się przy wyborze? 

W przypadku zakupu mieszkania dla siebie należy wziąć uwagę kilka kwestii, które mogą okazać się kluczowe. Jedną z nich jest obecna sytuacja życiowa. Nie ulega wątpliwości, że rodziny z dzieckiem lub wielodzietne kierować się będą zupełnie innymi kryteriami, niż np. single, którzy zdecydowaną większość czasu spędzają poza domem. O tym, jakie mieszkanie okaże się najlepszym wyborem dla singli i młodych ludzi, pisaliśmy tutaj

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania na obrzeżach lub wybiera lokalizacje oddalone o około 30 km od większego miasta. W tym przypadku jedną z możliwości może być Bliskie Piaseczno, czyli osiedle stawiące zupełnie nową i innowacyjną architektoniczną jakość. Inwestycja ta jest gwarancją spokoju i ucieczki od zgiełku miasta, ale również doskonałej dostępności komunikacyjnej. Dzięki nowoczesnej kolejce w niecałe 30 minut można dostać się na stację Warszawa Zachodnia. Z kolei zaledwie 30-minutowa podróż autobusem pozwala na dojazd do stacji metra Wilanowska. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, pracujących zawodowo poza miastem zamieszkania. Szybki transport i możliwość uniknięcia stania długich godzin w korkach to olbrzymia zaleta. 

Ponadto niezwykle ważne jest, aby przy wyborze lokalizacji dokładnie przyjrzeć się najbliższemu otoczeniu, a także sprawdzić, co jeszcze powstanie. Z pomocą przyjdzie plan zagospodarowania przestrzennego, a także wszelkie informacje o planowanych inwestycjach. 

Zakup mieszkania to inwestycja na lata. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać miejsce, które spełni nasze wszystkie oczekiwania i wymagania!