Mieszkania na przedmieściach, podobnie jak te usytuowane w centrum miasta posiadają swoich zwolenników, jak i zupełnych przeciwników. Niejednokrotnie słyszy się, że inwestycje poza miastem są równoznaczne z mieszkaniem w szczerym polu. Czy jest prawda? Na co zwrócić szczególna uwagę podczas zakupu mieszkania na obrzeżach?

O zaletach i wadach mieszkania w centrum pisaliśmy tutaj. Najwyższa pora przyjrzeć się więc czym wiąże się decyzja zakupu mieszkania na obrzezać. Jedną z kluczowych kwestii o której należy pamiętać, jest przede wszystkim sprawdzenie, czy do naszego wymarzonego domu, aby na pewno prowadzi utwardzona droga. 

Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie wielu nieprzyjemności związanych np. z utrzymaniem dobrego stanu dróg podczas śnieżycy. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o dotarcie kuriera lub postawienie paczkomatu, który na dłuższą metę okazuje się urządzeniem niezwykle ułatwiającym codzienne życie. 

Mieszkania zlokalizowane przy drogach i chodnikach pozwalają na piesze wycieczki do pracy, szkoły lub pobliskiego supermarketu. Koniecznie zapoznaj się również z infrastrukturą, jaka znajduje się w okolicy. Dojeżdżanie do najbliższego sklepu lub apteki około 30 minut nie napawa raczej zbytnim optymizmem. 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak ważne jest również odpowiednie skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. O ile osoby posiadające prawo jazdy znajdują się w o wiele bardziej komfortowej sytuacji. To właśnie dlatego kluczowym elementem, podczas poszukiwania idealnego lokum, spełniającego nasze wszystkie wymagania i oczekiwania jest przyjrzenie się połączeniu kolejowemu i autobusowemu.