Zakup mieszkania w Warszawie wymaga poświęcenia czasu, energii i finansów. Bez wątpienia, nie jest to proste zadanie, ale oczywiście nie jest też niewykonalne. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom, zakup mieszkania w Warszawie przebiegnie bezproblemowo!

Pierwszy krok – obserwuj rynek

Obserwowanie warszawskiego rynku mieszkaniowego to pierwszy krok do znalezienia idealnego, wymarzonego lokum w stolicy. Obserwowanie rynku powinno być regularną czynnością, przeprowadzoną każdego dnia. Na czym to polega? Warto zrobić sobie listę portali, na których pojawiają się ogłoszenia związane ze sprzedażą mieszkania, a także lista nowych inwestycji, jakie pojawią się w najbliższym czasie na terenie stolicy. Zakup mieszkania w Warszawie warto poprzedzić taką analizą, by sprawdzić, na jakim portalu pojawiają się okazje oraz, by być na bieżąco z inwestycjami mieszkaniowymi i być pierwszym, który odezwie się, gdy nadarzy się możliwość zakupu mieszkania w Warszawie z rynku pierwotnego.

Drugi krok – zdecyduj: zakup mieszkania w Warszawie czy domu pod Warszawą

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie o tym, jak wygląda, jak prezentuje się idealne lokum. Dla jednych wymarzone będzie mieszkanie w Warszawie w dobrej lokalizacji i wtedy weźmie pod uwagę nowe inwestycje, takie jak Nowe Południe 2. Dla innych lepszym wyborem będzie dom wolnostojący, a jeszcze dla innych dwupoziomowe mieszkanie na obrzeżach miasta.

Trzeci krok – odważ się!

Bez wątpienia, ceny mieszkań rosną. Wiele osób czeka na diametralną zmianę, która, jak pokazują liczne prognozy, niestety nie przyjdzie. A na pewno nie w takim wydaniu, jak by chcieli przyszli nabywcy. Zakup mieszkania w Warszawie zawsze będzie wiązał się ze sporym wydatkiem. Trzeba się na to przygotować, a widząc okazję albo lokum, które naprawdę się nam podoba, trzeba reagować zdecydowanie i szybko.